VIDEO: Ako prebieha detská dentálna hygiena?

obr:  VIDEO: Ako prebieha detská dentálna hygiena?

Dentálna hygiena patrí k najpríjemnejším ošetreniam, ktoré v zubárskom kresle pacienti môžu absolvovať a voláme ju aj wellness pre zúbky. Nebolí a okrem zúbkov ako perličiek sa pacient naučí, ako si ich správne čistiť doma. Ako taká hygiena prebieha, čo všetko na nej robíme si môžete pozrieť vo videu nižšie.

 

Prvým krokom je detekcia zubného plaku. Fialový roztok sa natrie na zúbky a pôsobí krátko, iba kým prejdeme z jednej strany na druhú. Následne sa ústa vypláchnu čistou vodou a pozostatky roztoku nám ukazujú, kde je "neporiadok“, kde sa treba vrátiť a zúbky dočistiť. Roztok farbí iba povlak, nie, sklovinu. Väčšinou je problém predovšetkým v medzizubných priestoroch. Ružová znamená "čerstvý“ povlak, čím tmavšia farba, tým starší nános povlaku identifikuje. Ak by sme ho neodstránili zmenil by sa na zubný kameň a ako vieme, ten nerobí nič dobré s ďasnami.

 

Keď vieme, kde je neporiadok, nasleduje pieskovanie zúbkov – Airflow, čo je kombinácia tlaku vzduchu a vody spolu s jemným práškom – bikarbonátom sodným. Vďaka tejto metóde zbavíme zúbky nečistôt a pigmentácie z povrchu a medzizubných priestorov. Následne zúbky preleštíme, aby žiarili ako perličky.

 

V druhej časti sa na dentálnej hygiene venujeme inštruktážnemu nácviku správnej techniky čistenia zúbkov. Zúbky treba čistiť tak, aby boli čisté, ale aby sme “nezodrali“ ďasná. Okrem kefky všetkých pacientov (malých aj veľkých) učíme, že čistenie zúbkov, to nie je iba jedna kefka, ale aj dočistenie ťažšie prístupných miest sólo kefkou a používanie medzizubnej kefky, pretože 2/3 kazov vznikajú v medzizubnom priestore.

 

Video Brill Dent: Ako prebieha detská dentálna hygiena.

 

Teraz už viete, že z dentálny hygieny nemusíte mať žiaden strach, pretože ho s úsmevom zvládajú aj naši najmenší pacienti. Doprajete svojím zúbkom wellness a objednajte sa na ňu ešte dnes. Na kliniku v Galante na čísle 031/228 99 99 alebo v Seredi na čísle 0949 581 888. Viac informácií zo zubárskeho prostredia, trendy a rady pre zdravé zuby nájdete na našom Facebokovom alebo Instagramovom účte.Klinika Galanta
031/228 99 99

Klinika Sereď
+421 949 581 888