VIDEO: Ako sa robí dočasná zubná náhrada?

obr: VIDEO: Ako sa robí dočasná zubná náhrada?

Estetická rekonštrukcia úsmevu (čiastočná alebo celková) sa častokrát nezaobíde bez štrbavého úsmevu, niekedy dokonca pacientov čaká úplne bezzubá ústna dutina. Strach z toho, ako budú fungovať v bežnom živote, v práci, či pri klasickom sociálnom kontakte s priateľmi či rodinou, im bráni odhodlať sa k samotnému zákroku. Tomuto strachu je ale koniec, pretože my vás bez zubov nenecháme ani jeden deň!

 

Estetická rekonštrukcia zubov sa skladá z niekoľkých krokov. Prvým je odborná konzultácia, kde si ošetrujúci zubný lekár skontroluje celkový stav chrupu ako aj priľahlých mäkkých tkanív pomocou 3D zobrazovacích techník, aby ho neprekvapil žiaden skrytý problém, neviditeľný voľným okom. Ak je všetko v poriadku, dohodneme si celý liečebný a finančný plán, ktorý zohľadňuje požadované nové zuby – typ protetickej práce (zubný mostík, zubné implantáty, pevná alebo vyberacia zubná náhrada) ako aj materiál, z ktorého sa budú nové zuby vytvárať.

 

Podľa stavu chrupu- ak nejaké zuby v ústnej dutine zostávajú a je potrebné ich opraviť, tak ich opravíme, ak je nutná extrakcia, zuby sa extrahujú, čo treba obrúsiť, obrúsime. Spomínané ošetrenia sú pri estetickej rekonštrukcii úsmevu zvyčajne viditeľné, a preto aby sa pacient cítil komfortne, priamo na klinike mu vytvoríme dočasnú zubnú náhradu, ktorú bude nosiť počas čakania na finálnu zubnú náhradu.

 

Ako sa robí dočasná zubná náhrada?

Dočasná zubná náhrada „dočaska“ je vytvorená zo živice, čo je mäkký materiál, ktorý sa ľahko opotrebováva, práve preto je vhodná len na krátke používanie (čakanie na nové zuby), nakoľko z dlhodobého hľadiska nespĺňa estetické ani funkčné nároky na zuby.  Proces výroby môžeme zhrnúť do troch krokov.