Zirkón: Bentley medzi zubami

obr: Zirkón: Bentley medzi zubami

Vyberať si nové zuby znamená vyberať si nový úsmev, novú charakteristickú črtu, ktorú si každý všimne. Práve preto je dôležité venovať jej dostatok pozornosti.

 

Vďaka medicínsko-technologickému pokroku dnes vieme zubné korunky, mostíky, čiastočné, ale aj celkové rekonštrukcie chrupu realizovať z viacerých materiálov. Bentley je však vždy iba jedno. Z materiálov, ktoré sa používajú na protetické práce, je to podľa nás zirkón, pretože má niekoľko skvelých vlastnosti, ktoré ho odlišujú od ostatných.

 

Prirodzený vzhľad

Viete, čo dáva zubom prirodzený vzhľad? Lom svetla. Zirkón prelamuje svetlo presne ako prirodzený zub a pri tvorbe korunky ho aj rovnakým spôsobom vrstvíme. Zirkónové zuby dobre odrážajú farbu okolitých zubov, takže prirodzene medzi ne zapadnú. Áno, znamená to, že sú na nerozoznanie od vašich vlastných.

 

Kvalita

Zirkónová korunka je pevnejšia ako tá z kovokeramiky a pravdepodobnosť zlomenia/nalomenia zirkónovej sólo korunky, sa skoro rovná nule.

 

Pevnosť

Pamätáte si, aké je to bez strachu hrýzť do jablka a nekrájať si ho nožíkom? Alebo s ľahkosťou požuť šťavnatý steak? Toto je materiál, ktorý hľadáte. Nové zuby nebudú len estetické, ale aj funkčné.

 

Zirkónový mostík celého horného zuboradia.

 

Vhodný pre alergikov

Trápia vás alergie? Napríklad aj na kovy? Pri zirkóne si vydýchnete, pretože je to biokompatibilný – materiál, ktorý telo excelentne znáša, teda pravdepodobnosť, že by ste naň mali alergiu je nulová.

 

Ak sa rozhodujete o podobe vášho budúceho úsmevu, objednajte sa na nezáväznú konzultáciu a nájdeme riešenie presne pre vás. Svoj termín si môžete rezervovať na klinike v Galante na čísle 0948 258 188 alebo 0949 162 900. Pre kliniku v Seredi volajte na 0949 581 888. Viac informácií zo zubárskeho prostredia, trendy a rady pre zdravé zuby nájdete na našom Facebokovom alebo Instagramovom účte.Klinika Galanta
031/228 99 99

Klinika Sereď
+421 949 581 888