Dentálna hygiena je aj pre deti

obr: Dentálna hygiena je aj pre deti

Vedieť si správne čistiť zuby je dlhodobá investícia do celkového zdravia. Výnimkou nie su ani deti. Čím skôr si vieme zuby správne čistiť, tým lepšie pre nás. Čo v prípade, ak nás to nik nenaučil?

 

V zubárskom kresle si vypočujeme naozaj veľa životných príbehov alebo priznaní. Zatiaľ, čo zubným lekárom sa pacienti najčastejšie zdôveria s nepríjemným, až traumatizujúcim zážitkom, ktorý sa im stal v minulosti a jeho dôsledky si nesú so sebou stále, dentálna hygienička je veľmi často svedkom toho, ako sa pacienti cítia zahanbení.

Je to predovšetkým v tej časti ošetrenia, keď im vysvetľuje správnu techniku čistenia zubov, aby si aj doma vedeli udržiavať zúbky čisté, ako keď odcházajú z kliniky. Priznajú sa jej, že im až do tejto chvíle nik nevysvetlil, ako si správne čistiť zuby, alebo, že sú na dentálne hygiene úplne prvýkrát v živote.

 

Ilustračná fotka: Detská pacientka po absolvovaní dentálne hygieny.

 

Pravdou však je, že vôbec nemajú dôvod cítiť sa zahanbene. Pretože my pacientov nesúdime, pomáhame im. Aby sme ale tomuto nepríjemnému pocitu v dospelosti predišli, prípadne sa vyhli rôzným ochoreniam, pretože ústa sú vstupnou bránou do celého organizmu, je žiadúce, aby dentálnu hygienu absolvovali aj deti a tínedžeri. Čím skôr sa naučia, ako si správne umývať zúbky, tým lepšie pre nich, pretože čisté zúbky sa N E K A Z I A!

 

Termín pre svoje dieťa môžete rezervovať klinike v Galante na čísle 0948 258 188 alebo 0949 162 900. Pre kliniku v Seredi volajte na 0949 581 888. Viac informácií zo zubárskeho prostredia, trendy a rady pre zdravé zuby nájdete na našom Facebokovom alebo Instagramovom účte.Klinika Galanta
031/228 99 99

Klinika Sereď
+421 949 581 888