Tajomstvo ceny zubov odhalené: Sú naozaj drahé?

obr: Tajomstvo ceny zubov odhalené: Sú naozaj drahé?

Žijeme v konzumnej dobe a stále sa niekam ponáhľame. V zhone a v návale povinností sa častokrát pozrieme na produkt, ktorý zvažujeme kúpiť len povrchne a rozhodnutie, či si ho naozaj kúpime, urobíme na základe atraktivity jeho obalu či ceny.  Atraktívne veci môžu byť drahé aj lacné, no ak sú kvalitné, väčšinou bývajú drahé. Poznáme to zo života - napríklad pri elektronike či pri automobiloch neváhame platiť viac, pretože vieme, že platíme za kvalitu, ktorú si vedome vyberáme. Pomer kvalita a cena platí aj v stomatológii. Tu sa však často stretávame s kritickými hlasmi, že zuby sú drahé... Znamená to teda, že má pre nás naše zdravie menšiu hodnotu ako auto alebo domáce kino?

 

Pri stomatologických pacientoch sa doktori často stretávajú s nespokojnosťou s cenou ich práce. Dôvodov je viacero, za všetky môžeme spomenúť napríklad fakt, že pacienti si v mnohých prípadoch musia za ošetrenie doplácať, pričom výška doplatkov sa im zdá „nekresťanská“.  K náladám v spoločnosti nepridáva ani povedomie o zubároch. Hovoríme konkrétne o perlách ako: „Chod sa učiť za zubára, to je čistá „ryža“.“ Nastal preto čas, aby sme si skutočne povedali, aká je cenová politika v stomatológii.

 

Vnímanie ceny alebo rozdiel medzi autom a zubom

Predstavme si, že kupujeme už spomínaný nový automobil. Jeho kúpu vnímame ako investíciu do života, ako niečo, čo nám bude slúžiť niekoľko rokov. Preto dbáme na technické parametre, dožadujeme sa najmodernejšej výbavy či pozeráme na bezpečnostné prvky, ktoré automobil má, aby sme vedeli posúdiť akú mieru bezpečia nám vie poskytnúť v prípade nehody alebo koľko rokov približne nám bude slúžiť bez závad. Uvedomujeme si, že kvalita, ktorú požadujeme, sa odrazí aj v cene, ale ako sme už raz spomenuli, sme ochotní ju zaplatiť, pretože kúpu auta vnímame ako dlhodobú investíciu.

 

Otázka znie, prečo ako dlhodobú investíciu nevnímame aj ošetrenie zubov? Má snáď, pre nás auto väčšiu hodnotu ako zdravie? Zodpovedať si túto otázku musí každý sám, no pri odpovedi je potrebné si uvedomiť, že tak, ako nie je auto vecou bežnej spotreby, nie je ňou ani zub... pretože zuby sme dostali v limitovanom počte a mali by nám vydržať celý život.

 

V Brilldent na zdraví nešetríme

Keď zaklope pacient na dvere stomatológa, môžeme to prirovnať pokojne k tomu, ako keby vstúpil do certifikovanej automobilovej predajne s tým najlepším odborníkom. V BrillDent ponúkame klientom komplexné a bezbolestné stomatologické služby. Zabezpečuje ich pre nich náš profesionálny tím, ktorý je doplnený aj o externého anesteziológa, vďaka ktorému sme jediná stomatologická klinika v Galante, ktorá poskytuje pri ošetrení celkovú anestéziu. Pri práci využívame špičkovú techniku. Sme zubným centrom, ktoré má k dispozícii počítačovú tomografiu. CT prístroj, ktorý sa používa, keď je potrebné urobiť detailný trojrozmerný obrázok mäkkých tkanív ďasien a čeľuste. A samozrejmosťou vybavenia kliniky je aj digitálny zubný röntgen, ktorý znižuje úroveň škodlivej radiácie na minimum či apexlokalizátor, ktorý sa používa na najmodernejšie ošetrenie koreňových kanálikov. A mnoho iného...


Ak k profesionálnemu tímu a špičkovej technike pripočítame ešte čas, najmodernejšie postupy a kvalitný – zdraviu neškodlivý materiál, s ktorým pracujeme, dostaneme výslednú cenu našej práce, a teda aj cenu zubov, ktoré rovnako ako auto dokážu slúžiť celé roky.

 

Ilustračná foto: Spokojný pacient na zubnej klinike.

Pridajte sa k nám

Ak sa pýtate, či sa dajú robiť zuby aj lacnejšie, tak áno, dajú... ale my to nerobíme. V Brilldent totiž odmietame šetriť na zdraví klientov! Predstavte si totiž, že by sme nakúpili lacnejší materiál alebo by doktor nemal dostatok času na dôkladné ošetrenie klienta, pretože by sa musel ponáhľať, aby ošetril čo najviac klientov. Už staré mamy hovorili: „Práca chvatná, málo platná.“ Pri takýchto pracovných podmienkach by sa ľahko mohlo stať, že by doktor napríklad vo vŕtanom zube nechal kúsok zubného kazu, ktorý by si nevšimol, zaplomboval by ho a o pár mesiacov by sa klient vrátil na kliniku s tým istým problémom, aký mu už doktor ošetroval, pretože pod plombou by sa mu rozvinul sekundárny kaz. Pacienta by čakala tá istá procedúra, na konci ktorej by bol opäť poplatok. My nechceme, aby ste platili dvakrát za to isté! Našťastie, to ani nemusíme robiť, pretože naši klienti si uvedomujú hodnotu svojho zdravia aj našej práce.

 

Pridajte sa k nám aj vy. Ešte stále máme pár miest pre nových klientov všetkých vekových kategórií. Svoj termín si môžete rezervovať na klinike v Galante na čísle 0948 258 188 alebo 0949 162 900. Pre kliniku v Seredi volajte na 0949 581 888. Viac informácií zo zubárskeho prostredia, trendy a rady pre zdravé zuby nájdete na našom Facebokovom alebo Instagramovom účte.Klinika Galanta
031/228 99 99

Klinika Sereď
+421 949 581 888