Výhody zubných implantátov

obr: Výhody zubných implantátov

Už vás nebaví štrbavý úsmev? Už sa nechcete vyhýbať jedeniu na verejnosti alebo sociálnym kontaktom, aby nik nevidel stav vášho chrupu?  Nechcete vyhadzovať peniaze z okna ani pretrpieť muky v zubárskom kresle? Ak hľadáte dlhodobé, estetické a funkčné riešenie pre obnovu nekompletného chrupu, poznáme riešenie.

 

Zubné implantáty sú malé titánové skrutky, ktoré v čeľusti nahrádzajú koreň strateného zuba. Na ne sa pevne uchytí zubná korunka alebo aj celý zubný mostík. Zubné implantáty sú  spoľahlivou náhradou chýbajúcich zubov, či už ide o jeden zub, čiastočné alebo celkové rekonštrukcie úsmevu. Zubné implantáty nie sú len investíciou do úsmevu ale aj celkového zdravia, pretože ústna dutina je vstupnou bránou do celého organizmu. Majú 98% mieru ujatia a ich zavádzanie trvá iba pár minút. Pacienti najviac oceňujú, že implantácia je bezbolestná.

 

Výhody zubných implantátov

Bezpečné – zubné implantáty zaraďujeme k najbezpečnejším stomatochirurgickým ošetreniam.

Opora pre okolité zuby – tým, že vypĺňajú medzeru v zubnom oblúku po chýbajúcom zube, predstavujú oporu aj pre okolité zuby, ktoré nebudú mať tendenciu sa do medzery nakláňať a posúvať, čím by sa časom poškodil celý chrup.

Rozkladajú tlak z prežúvania – tým, že vypĺňajú prázdne miesto po chýbajúcom zube/zuboch, pomáhajú rozkladať tlak zo žuvania, ktorý by v prípade, že by implantáty v čeľusti neboli, bol vyvíjaný iba na niektoré zuby, a tie by sa neprimerane opotrebovávali.

Uľahčujú prežúvanie a prijímanie potravy – vyberateľná zubná náhrada nám nikdy nedá pocit slobody bez obáv sa zahryznúť do jablka alebo hrubého kusu mäsa, zubné implantáty - ÁNO.

 

 

Ilustračná fotka: Maketa znázorňujúca, ako vyzerá zavedený zubný implantát v kosti.

 

Zabraňujú strate kosti - pri snímateľných náhradách zubov časom dochádza k ústupu kosti. Zubné implantáty napomáhajú celistvosti kosti tým, že prenášajú žuvací tlak zo zubu cez implantát, zachovávajú množstvo a kvalitu kosti, v ktorej sú implantáty zavedené.

Nepoškodzujú susedné zuby – zubné implantáty buď priamo nahrádzajú chýbajúce zuby, alebo sa na ne uchytí zubný mostík. Vďaka nim ani v jednom prípade nemusíme obrusovať okolité zuby, ktoré by slúžili ako pilierové - na ktoré by sa nová zubná náhrada musela uchytiť. Ak by sme nepoužili zubné implantáty, pilierové zuby by sme museli pri zubnom mostíku obrúsiť aj v prípade, že by boli úplne zdravé.

Zlepšujú artikuláciu – s neúplným chrupom máme tendenciu k rozvoju artikulačných nedostatkov, napr. šušlaniu.

Nepredstavujú zdravotné riziko – zubné implantáty majú sterilný povrch, ich zavedenie je bezbolestné a príjemnejšie ako obrusovanie zdravých zubov.

 

V prípade, že uvažujete nad zubnými implantátmi, ale nemáte istotu, či ste vhodný kandidát na ich zavedenie, objednajte sa na odbornú konzultáciu. Skontrolujeme stav vášho chrupu, pozrieme sa na hrúbku a kvalitu kosti a na základe týchto údajov vám budeme vedieť povedať, či áno, alebo, nie. Neodkladajte svoj nový život na neurčito, začnite sa usmievať už dnes.

Objednajte sa telefonicky na kliniku v Galante na čísle 0948 258 188 alebo 0949 162 900. Pre kliniku v Seredi volajte na 0949 581 888. Viac informácií zo zubárskeho prostredia, trendy a rady pre zdravé zuby nájdete na našom Facebokovom alebo Instagramovom účte.

 Klinika Galanta
031/228 99 99

Klinika Sereď
+421 949 581 888